Nowy patent na składany smartfon LG

Coraz więcej firm wyraża zainteresowanie nowym typem urządzeń mobilnych. Do sieci wyciekł właśnie patent, na którym możemy zobaczyć jak wyglądałby składany smartfon firmy LG.

Nie tylko Samsung pracuje nad smartfonami, które będzie można rozłożyć niczym książkę, zyskując w ten sposób znacznie większy wyświetlacz. Wprawdzie koreański koncern planuje wprowadzić takie urządzenie do sprzedaży dopiero w przyszłym roku, ale konkurencja nie śpi.

ZTE Axon M, to pierwsze tego typu urządzenie, które pojawiło się na rynku, ale na pewno nie jedyne. Taki sprzęt planuje również firma Oppo, zaś chiński Huawei chce wprowadzić taki model do sprzedaży już w tym roku.

LG też nie chce być od rywali gorszy i również pracuje nad takim urządzeniem. Potwierdza to najnowszy patent koncernu, który właśnie trafił do sieci. Dokument zawiera szkice, przedstawiające sprzęt, standardowo pełniący funkcję typowego smartfona. Gdy jednak zostanie rozłożony, wówczas dwa wyświetlacze łączą się w jeden i powstaje tablet. Jak widać na poniższych szkicach, po złożeniu sprzętu, część wyświetlacza pozostaje widzialna i dzięki funkcji Always-On, może prezentować informacje.

Oczywiście jest to tylko patent, więc techniczne szczegóły tego sprzętu nie są znane. Nie wiadomo też czy ten składany smartfon kiedykolwiek trafi do produkcji, a jeśli tak, to czy w takiej samej formie. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że prędzej czy później takie smartfony staną się standardem na rynku sprzętu mobilnego.

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

Źródło: Gsminfo.nl

You may also like...