Kamera GoPro Fusion współpracuje z Androidem

Choć firma GoPro jest praktycznie na krawędzi bankructwa, to nie zostawia swych użytkowników bez wsparcia. Jej ostatnia kamera GoPro Fusion zyskała właśnie kompatybilność ze smartfonami na Androidzie.

Znany producent kamer sportowych, firma GoPro, nie jest obecnie w najlepszej kondycji finansowej. Najnowsze doniesienia wskazują na spory spadek kursu akcji oraz konieczność zwolnienia wielu pracowników. Firma nie zostawia jednak użytkowników swego sprzętu bez wsparcia.

Producent udostępnił właśnie aktualizację dedykowanej aplikacji, dzięki której kamera GoPro Fusion może współpracować ze smartfonami na Androidzie. Sprzęt wprowadzony na rynek w zeszłym roku jest sferyczną kamerą 360 stopni, nagrywającą obraz w rozdzielczości 5,2K. Od teraz można go wykorzystywać ze smartfonami, choć w dość ograniczonym zakresie. Kamera wspiera bowiem na razie tylko 10 modeli, takich jak:

Asus ZenFone AR
Google Pixel / Pixel XL
Google Pixel 2 / Pixel 2 XL
LG V30
Motorola Moto Z / Moto Z Force
Motorola Moto Z2 Force
Samsung Galaxy Note8
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge
Samsung Galaxy S8 / S8+
ZTE Axon 7

Sama współpraca ze smartfonami także jest ograniczona. Producent wyjaśnia bowiem, że użytkownicy telefonów nie mogą udostępniać nagranych filmów sferycznych, lecz jedynie zdjęcia w 360 stopniach. Dobre i to, choć zważywszy na obecną kondycję firmy, więcej w tym zakresie raczej nie powinniśmy oczekiwać.

GoPro Fusion

Źródło: Gopro.com

You may also like...