iOS 11 zainstalowany na 65 procentach urządzeń

Apple pochwaliło się kolejnym raportem dotyczącym popularności systemu iOS 11. Amerykańska firma potwierdziła, że platforma jest już zainstalowana na 65 procent wszystkich urządzeń.

iOS 11 zostało wprawdzie wydane kilka miesięcy temu, ale jak na razie liczba instalacji tej wersji systemu nie jest taka, jak oczekiwałoby tego Apple. Na szczęście sytuacja w tej materii jest coraz lepsza, co potwierdza najnowszy raport.

Jeszcze w grudniu zeszłego roku, ta wersja systemu była zainstalowana na 59% urządzeń. Styczniowy raport wygląda jednak dużo bardziej optymistycznie. Potwierdza bowiem, że obecnie system jest zainstalowany na 65% wszystkich urządzeń. A warto dodać, że jest on wspierany dopiero od modelu iPone 5s, który wszedł do sprzedaży w 2013 roku i na wcześniejszych smartfonach nie da się go już zainstalować.

Wynik jest coraz lepszy, ale nadal pozostaje w tyle za iOS 10. Ten system, w styczniu 2017 roku był już zainstalowany na 76 procent wszystkich urządzeń. Jak widać adopcja nowej wersji systemu posuwa się znacznie wolniej, na co zapewne wpływ ma afera ze spowalnianiem telefonu. Klienci wolą więc pozostać przy starszych wersjach platformy, dlatego iOS 10, nadal jest zainstalowany na 28% urządzeń.

iOS 11

Źródło: Developer.apple.com

You may also like...