Google kończy z Nexusami

Premiera nowych smartfonów z rodziny Pixel sprawiła, że Google definitywnie skończyło z Nexusami. Z oficjalnego sklepu koncern usunięto wszelkie ślady po tych urządzeniach. Firma potwierdza również, że nie będzie już wprowadzać na rynek żadnych nowych produktów tej marki.

Wczoraj swą oficjalną premierę miał Pixel, najnowszy smartfon koncernu Google, który będzie dostępny już od 20 października, w nieco zbyt wysokich cenach. Pojawienie się nowej marki oznacza, że amerykański gigant całkowicie uśmiercił markę Nexus.Z Google Store usunięto niemal wszystkie ślady istnienia tych smartfonów, a więc nie można już kupić tam żadnego modelu z tej rodziny poza kilkoma modelami etui. Przedstawiciele koncernu potwierdzili również, że pod tym szyldem nie będą już produkowane żadne nowe urządzenia, co z pewnością nie ucieszy posiadaczy tych smartfonów. Nie można bowiem wykluczyć, że Google wkrótce przestanie przygotowywać dla nich aktualizacje oprogramowania.

Z biznesowego punktu widzenia, Pixel to marzenie koncernu Google, gdyż ma nad nim ma pełną kontrolę. Nie tylko w zakresie wzornictwa, ale również oprogramowania. Poprzednie modele były bowiem urządzeniami OEM, które jedynie sprzedawano pod szyldem amerykańskiego giganta. Tutaj jest inaczej i wszystkie usługi koncernu, takie jak Photos, Cloud, Duo, Allo, czy też Google Assistant, zostały skrojone specjalnie pod ten model i przez pewien czasie będą dostępne tylko dla niego.

Oczywiście można zapewne liczyć na to, że Google zechce się pozbyć wszystkich magazynowych zapasów Nexusów, co oznacza bardzo atrakcyjne ceny tych smartfonów.

Źródło: Theverge.comYou may also like...