Smartfony Google Pixel zaprezentowane

Podczas wczorajszej konferencji Google oficjalnie zaprezentowało najnowsze smartfony należące do rodziny PIxel. Należą do niej dwa modele Google Pixel oraz Pixel XL, które są już dostępne w przedsprzedaży.

Od kilku tygodni poznawaliśmy specyfikację techniczną najnowszych smartfonów koncernu Google, które zastąpią Nexusy. Chodzi oczywiście o Google Pixel, które zostały oficjalnie zaprezentowane.

Jak już wcześniej było wiadomo, Google Pixel to dwa modele, mianowicie Pixel oraz większy Pixel XL. Pierwszy z nich oferuje 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p i baterię 2770 mAh. Drugi ma 5,5″ ekran QHD i baterię 3450 mAh. Oba modele wyposażono w Snapdragona 821 w najnowszej, poprawionej wersji, ekrany w technologii AMOLED oraz od 32 do 128 GB pamięci użytkowej.

Smartfony mają dość minimalistyczne wzornictwo, łagodnie zakrzywione krawędzie oraz aluminiowe obudowy ze szklanymi elementami. Wyposażono je również w niezłej klasy aparaty fotograficzne: tylny 12,3 Mpix z przesłoną f2.0 oraz 8 Mpix przedni. Redaktorzy DXOMark twierdzą, że spisuje się całkiem dobrze w niemal każdych warunkach i przyznali mu aż 89 punktów, czyli o jeden punkt więcej niż otrzymały aparaty w Galaxy S7 oraz Galaxy Note 7.

Zaletą urządzeń jest także niezły system stabilizacji obrazu podczas nagrywania wideo, który wykorzystuje żyroskop. 200 razy na sekundę analizuje ruch sprzętu, a następnie wprowadza poprawki do nagrania, eliminując wstrząsy spowodowane ruchem ręki.

Google Pixel wyposażono w Androida 7.0 Nougat, a jakby tego było mało, jest to pierwszy smartfon wyposażony w Google Assistant, nieograniczoną przestrzeń w chmurze dla zdjęć oraz współpracę z zestawem VR DayDream.

Google Pixel

Google Pixel

Google Assistant to inteligentniejsza i znacznie lepsza wersja systemu Google Now. Poprzednik głównie wyszukiwał informacje w sieci, natomiast Google Assistant potrafi znacznie więcej. Może m.in. wyciągać tekst z SMS’ów, emaili oraz innych danych, do których ma dostęp.

Oba smartfony są już dostępne w przedsprzedaży. Model Pixel z 32 GB pamięci kosztuje 599 funtów, natomiast wariant ze 128 GB pamięci to wydatek 699 funtów. Pixel XL 32 GB na rynku brytyjskim jest dostępny w cenie 719 funtów, zaś ze 128 GB pamięci kosztuje aż 819 funtów. Więcej szczegółów na temat nowych modeli znajdziecie na oficjalnej stronie. Ich premierę zaplanowano na 20 października.

Google Pixel

Źródło: Blog.google

You may also like...