Oppo również planuje składany smartfon

Nie tylko Samsung i ZTE tworzą składany smartfon. Takie urządzenie ma w planach również Oppo, a będzie to sprzęt o dość dziwnej konstrukcji.

Wprowadzony niedawno do sprzedaży ZTE Axon M jest jednym z pierwszych składanych smartfonów na rynku. Ale na pewno nie jedynym, gdyż podobne urządzenia ma w planach także kilku innych producentów, w tym Oppo.

W sieci pojawił się właśnie patent nowego sprzętu tego producenta, który wygląda jednak zupełnie inaczej od konstrukcji widzianych do tej pory. Szkice pokazują bowiem smartfon posiadający zginany, elastyczny aparat do selfie.

Na szkicu widać, że znajduje się ona nad górną krawędzią obudowy urządzenia. A zginany jest tylko niewielki fragment wyświetlacza oraz wspomniany aparat. To całkiem ciekawa koncepcja, która pozwoli uzyskać różne kąty widzenia bez obracania całym telefonem.

Ciekawostką jest to, że moduł aparatu będzie dwustronny, a więc służyć ma jako przedni oraz tylny aparat. Wystarczy tylko przełożyć ten element na jedną lub drogą stronę, w zależności od tego co aktualnie chcemy fotografować.

Warto pamiętać, że składany smartfon to tylko patent, a więc nie wiadomo czy producent zdecyduje się wykorzystać ten pomysł w produkcyjnym modelu.

składany smartfon

Źródło: Slashgear.com

You may also like...