Google pracuje nad inteligentnym komunikatorem

Internetowy gigant rozpoczął pracę nad zupełnie nowym komunikatorem mobilnym. Narzędzie będzie się jednak znacznie różnić od obecnie używanej usługi Hangouts, ponieważ zostaną w nim wykorzystane algorytmy Sztucznej Inteligencji, które pełnić mają funkcję asystentów odpowiadających na pytania i wykonujących określone zadania zlecone przez użytkownika.

Cyfrowi asystenci pokazali, że algorytmy Sztucznej Inteligencji mogą być bardzo użyteczne. Dlatego koncern Google chce je teraz przenieść do komunikatora i rozpoczyna pracę nad nową aplikacją, która znacznie zmieni sposób prowadzenia rozmów. Nowy komunikator nie będzie jedynie służył do przekazywania wiadomości pomiędzy użytkownikami, gdyż zostanie wyposażony w boty, które pełnić mają funkcję asystentów i odpowiadać na zadawane pytania, wyszukiwać informacji w sieci, dostarczać prognozę pogody, przypomnienia o różnych wydarzeniach itp.

Bliższe szczegóły nowego projektu nie są na razie znane, gdyż Google odmawia udzielenia jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Musimy więc poczekać, aż firma sama zdecyduje się zapowiedzieć swe nowe narzędzie.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...