Ruszyła dystrybucja aktualizacji iOS 14

Od wczoraj posiadacze smartfonów Apple mogą instalować na swym sprzęcie system iOS 14. Jest dostępny od modelu iPhone 6s w górę i przynosi sporo nowych funkcji.

Zgodnie z obietnicą daną wcześniej swym klientom, Apple rozpoczęło dystrybucję systemu iOS 14. Od wczoraj nowa aktualizacja jest dostępna na wszystkie smartfony amerykańskiego producenta, począwszy od modelu iPhone 6s. Użytkownicy zwykłej “szóstki” nie mogą go już zainstalować i muszą pozostać przy dotychczasowej wersji oprogramowania.

Nowa aktualizacja wprowadza wiele zmian przede wszystkim do wyglądu ekranu głównego. Dodano nowe widgety, które mogą wyświetlać różne informacje w zależności od godziny, lokalizacji oraz aktywności. Użytkownik zyskał też możliwość regulacji okna aplikacji oraz tego co wyświetla.

iOS 14

Nowością jest również App Library, czyli szuflada aplikacji, który kategoryzuje wszystkie nasze aplikacje, umożliwiając opróżnienie ekranu głównego. Można także zmienić domyślną przeglądarkę oraz aplikację pocztową, więc nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z firmowych aplikacji.

iOS 14

Natomiast połączenia przychodzące oraz Siri otrzymały nowy, bardziej kompaktowy interfejs, który zajmuje mniej miejsca. Z kolei tryb obrazu w obrazie pozwala oglądać wideo lub korzystać z FaceTime, równocześnie używając innej aplikacji.

iOS 14

App Clips pozwoli załadować tylko potrzebną część aplikacji, natomiast Messages umożliwia przypięcie konwersacji na górze listy w celu łatwiejszego dostępu.

Zmiany zaszły również w mapach, które obecnie pokazują kierunki dla rowerów oraz elektrycznych pojazdów. Natomiast przewodnik dostarcza informacje o ciekawych miejscach wartych odwiedzenia, bazujące na wskazówkach kuratorów. Można też udostępnić naszym przyjaciołom jedynie przybliżoną lokację, jeśli nie chcemy wskazać dokładnego miejsca pobytu. Mapy zapewniają tez większą przejrzystość w kwestii wykorzystywania mikrofonu i kamery.

Natomiast od przyszłego roku wszystkie aplikacje na iPhone’y będą wymagały od użytkownika zgody na śledzenie lokalizacji.

Źródło

You may also like...