Samsung nie zmieni pojemności baterii Galaxy S21 Ultra

Według najnowszych przecieków, bateria jaką otrzyma Galaxy S21 Ultra będzie identyczna jak w obecnym modelu S20 Ultra. Jej pojemność wyniesie również 5000 mAh.

Nie jest tajemnicą, że Samsung pracuje już nad kolejną generacją flagowej serii Galaxy S. W sieci zaczyna więc pojawiać się coraz więcej przecieków dotyczących specyfikacji technicznej nadchodzącego sprzętu.

Kolejne tajniki wyposażenia ujawnia nam holenderska strona GalaxyClub, która podaje szczegóły dotyczące pojemności baterii Galaxy S21 Ultra. Z informacji wynika, że akumulator tego flagowego sprzętu będzie identyczny z modelem S20 Ultra, a jego pojemność wyniesie 5000 mAh.

Smartfon dostanie za to zupełnie nowe procesory Exynos oraz Snapdragon, produkowane w litografii 5 nm. Układy będą nie tylko wydajniejsze, ale też też bardziej energooszczędne. Powinny lepiej zarządzać energią, co korzystnie przełoży się na czas pracy smartfona.

W pozostałych modelach, czyli Galaxy S21 oraz S21 baterie będą natomiast większe niż obecnie. Wiemy to na pewno dzięki dokumentom z 3C, czyli koreańskiej agencji przyznającej certyfikat urządzeniom mobilnym.

Galaxy S21 o numerze modelowym SM-G991 będzie miał baterię 3880 mah. Natomiast Galaxy S21+ o numerze modelowym SM-G996, dostanie akumulator o pojemności 4660 mAh. W dokumentach znajdziemy też ciekawostkę sugerującą iż producentem baterii nie będzie Samsung.

Koreańska marka dotychczas montowała we flagowcach własne akumulatory. Tym razem jednak dostarczy je chińska firma Ningde Amperex.

Galaxy S21 Ultra

Źródło

You may also like...