Surface Pro 4 ma problemy z przegrzewaniem

Użytkownicy popularnego laptopa Surface Pro 4, mają spory problem z wyświetlaczem swego sprzętu. Wielu z nich narzeka na migotanie obrazu i nie są to bynajmniej pojedyncze przypadki.

Największym problemem dotyczącym wielu modeli urządzeń mobilnych, jest wysoka temperatura. Producenci projektują bardzo nowoczesne i cienkie obudowy, do których pakują wydajne procesory generujące dużo ciepła. Nie zawsze jest ono efektywnie rozpraszane, co powoduje przegrzewanie się.

Najwyraźniej taki problem dotknął właśnie użytkowników wydajnego hybrydowego laptopa Surface Pro 4. Z doniesień medialnych wynika, że już ponad 1600 osób zgłosiło problemy ze sprzętem wynikające z przegrzewania się. Gdy tablet staje się gorący, wówczas jego wyświetlacz zaczyna nieprzyjemnie migotać, co doskonale widać na poniższym wideo.

Rozwiązaniem problemu jest schłodzenie sprzętu i jak widać włożenie go do zamrażalnika sprawia, że ekran przestaje migotać. Rzecznik Microsoftu przyznał, że niektórzy użytkownicy zgłaszają problem z wyświetlaczem i zapewnił, że firma zamierza bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

Wygląda jednak na to, że nie da się tego rozwiązać aktualizacją oprogramowania, gdyż jest to bardziej kwestia sprzętowa. No chyba, że Microsoft wzorem Apple, spowolni taktowanie procesora, obniżając wydajność tabletu, a tym samym ilość generowanego ciepła.

Surface Pro 4

Źródło: Theverge.com

You may also like...