Xiaomi Smart Door Bell 2: inteligentny wideodzwonek

Xiaomi pokazało dwa inteligentne wideodzwonki do drzwi. Modele Smart Door Bell 2 oraz Smart Door Bell Lite, są już dostępne w przedsprzedaży na stronie producenta.

Kilkanaście lat temu, goście anonsujący swe przybycie korzystali ze standardowego dzwonka, który emitował sygnał akustyczny. Od tego czasu technologia poszła jednak mocno do przodu i aktualnie coraz chętniej kupujemy wideodzwonki. To urządzenia, które pełnią funkcję nie tylko dzwonka do drzwi, informującego o oczekującym gościu. Działają również jako system alarmowy oraz kamera monitoringu, ostrzegając przed obcymi osobami kręcącymi się przed wejściem.

Jednym z producentów takich gadżetów jest firma Xiaomi, która właśnie zaprezentowała dwa nowe wideodzwonki. Są to Smart Door Bell 2 oraz Smart Door Bell Lite Edition, różniące się od siebie funkcjonalnością.

Nagrywanie w 1080p i wykrywanie ludzi

Smart Door Bell 2 produkt z wyższej półki, wyposażony w kamerę wideo rejestrującą obraz w jakości 1080p. Kamerę obsługuje sztuczna inteligencja, a więc działanie sprzętu nie ogranicza się wyłącznie do rejestrowania obrazu. System potrafi bowiem rozpoznawać sylwetki ludzi, których pojawienie się automatycznie aktywuje nagrywanie. Obiektyw kamery ma 100 stopniowe pole widzenia i może rozpoznawać ludzi z odległości aż 5 metrów.

Smart Door Bell 2

Dzwonek dysponuje również interkomem zapewniającym dwustronną komunikację audio. Możemy więc porozmawiać z osobą stojącą przed drzwiami bez ich otwierania, a także jeśli nie ma nas akurat w domu. To przydatne narzędzie w przypadku oczekiwania na paczkę. Możemy wówczas powiedzieć kurierowi, aby zostawił ją np., u sąsiada.

Sztuczna inteligencja i współpraca ze smartfonem

Dzwonek współpracuje także z głosowym asystentem XiaoAI, dzięki czemu możemy go zdalnie kontrolować. Natomiast po sparowaniu ze smartfonem, gdy ktoś pojawi się przed drzwiami otrzymamy powiadomienie, a na ekranie sprzętu pojawi się obraz na żywo.

Niego gorzej wyposażony jest model Smart Door Bell Lite Edition. Dzwonek również obsługuje asystenta XiaoAI i można go kontrolować zdalnie. Jego kamera rejestruje jednak obraz jedynie w HD, za to widzi również w podczerwieni. Pole widzenia także wynosi 100 stopni, ale jej zasięg to już tylko 3 metry.

Smart Door Bell 2

Smart Door Bell 2 kosztuje w przeliczeniu około 28 dolarów, zaś wersja Lite to wydatek 14 dolarów. Oba wideodzwonki można już zamawiać na chińskiej stronie producenta.

Źródło

You may also like...