Składany Royole FlexPai 2 zadebiutuje już 21 września

Chińska firma Royole przygotowuje kolejną generację składanego smartfona. Model FlexPai 2 będzie miał premierę już 21 września i wówczas poznamy jego cenę i datę premiery.

Nie ulega wątpliwości, że Samsung przy pomocy modelu Galaxy Fold spopularyzował składane smartfony. Wbrew pozorom nie było to jednak pierwsze tego typu urządzenie dostępne w sprzedaży. Koreańską markę wyprzedziła chińska firma Royole, która wprowadziła na rynek model FlexPai.

Mimo że smartfon nie zdobył tak dużej popularności jak Galaxy Fold, to producent w marcu poinformował o planach przygotowania następcy. Najwyraźniej prace nad sprzętem dobiegły końca, gdyż firma właśnie potwierdziła iż 21 września odbędzie się oficjalna premiera FlexPai 2.

Dokładnych szczegółów technicznych produktu na razie nie znamy. Z licznych przecieków dowiedzieliśmy się jednak, że producent wyposaży swego smartfona w trzecią generację wyświetlacza Cicada Wing Fully Flexible OLED. Elastyczny panel ma przekątną 7,8″ oraz odświeżanie wynoszące 60 Hz.

Sercem tego modelu będzie Snapdragon 865 z 12 GB pamięci RAM LPDDR5, zaś bateria ma mieć pojemność 4050 mAh. Ujawniono także kilka szczegółów dotyczących tylnego aparatu. Z plotek wynika, że będzie poczwórny i złożą się na niego 64 MP + 16 MP +8 MP + 32 MP sensory. Masa urządzenia wyniesie natomiast 340 gramów.

FlexPai 2 będzie rywalizował z Samsungiem Galaxy Z Fold 2, choć ponoć ma być od niego tańszy. W przyszłym tygodniu dowiemy się czy tak będzie w istocie.

FlexPai 2

Źródło

You may also like...