Xiaomi Pocophone F1 groźnym rywalem dla flagowców dużych firm

Już wkrótce na europejski rynek trafi Xiaomi Pocophone F1. Nowy produkt chińskiej firmy może być poważnym rywalem dla telefonów dużych koncernów.

Xiaomi powoli, lecz sukcesywnie zdobywa coraz większy udział w rynku urządzeń mobilnych. Wprawdzie na razie firma nie może się przebić w Stanach Zjednoczonych, ale dzięki temu może bardziej skupić się na Europie, wprowadzając tu do sprzedaży swe nowe modele.

Swą premierę miały właśnie dwa nowe modele Mi A2 i A2 Lite wyposażone w platformę Android One, a już do sklepów zmierza kolejny. Tym razem będzie to flagowiec Xiaomi Pocophone F1, a Roland Quandt, znane źródło przecieków, ujawnił właśnie częściową specyfikację nowego modelu. Jego wyposażenie zapowiada się bardzo zachęcająco, ponieważ sprzęt dostanie 5,99″ ekran o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli, który oczywiście nie posiada notcha. Dostanie także Snapdragona 845 z 4/6 GB RAM i 64/128 GB pamięci użytkowej, zapewniającego płynne działanie wszystkich uruchomionych aplikacji.

Quandt ujawnił też europejskie ceny nowego modelu, które również prezentują się bardzo atrakcyjnie. Wariant z 4 GB RAM i 64 GB pamięci flash, będzie kosztował 420 euro. Wersja z pamięcią 6 GB/128 GB kosztować będzie 460 euro. Jak za model z dużym ekranem i najmocniejszym procesorem ze stajni Qualcommu, to nie jest drogo. Pytanie tylko ile ten model będzie kosztował na polskim rynku.

Xiaomi Pocophone F1

Źródło: Twitter.com

You may also like...