Xiaomi pokazało nowe smartfony z Android One

Chińska firma Xiaomi, podczas konferencji w Hiszpanii zaprezentowała dwa nowe smartfony z Android One. Są to Mi A2 oraz Mi A2 Lite.

Producenci smartfonów zaczynają coraz chętniej wspierać nową platformę Android One, zaprojektowaną tak aby nie zaśmiecała smartfonów zbędnym oprogramowaniem. Jest to bowiem system całkowicie czysty, bez dodatkowych nakładek oraz zbędnego użytkownikom oprogramowania, który ma zapewnione regularne aktualizacje. Sprzęt z tym systemem będzie wkrótce mieć w swej ofercie wiele firm, a jedną z nich jest Xiaomi. Chiński koncern zapowiedział właśnie dwa całkowicie nowe modele.

Firma pokazała dziś w Hiszpanii urządzenia Mi A2 oraz Mi A2 Lite, które wkrótce pojawią się na europejskich rynkach. Oba produkty wyposażone są oczywiście w czystą wersję Androida, wzbogaconą o firmowy interfejs MIUI, a także złącze USB-C, służące do ładowania baterii.

Nie są to bynajmniej smartfony budżetowe. Xiaomi Mi A2 posiada 5,99″ ekran o rozdzielczości 1080p i proporcjach 18:9. Pod maską znajdzie się Snapdragon 660 współpracujący z 4/6 GB RAM oraz 32/64/128 GB pamięci flash. Z tyłu producent zainstalował podwójną kamerę z 20 i 16 MP sensorami, natomiast z przodu znalazła się 20 MP kamera do selfie oraz wideorozmów. Zasilać go będzie bateria o pojemności 3000 mAh, ładowana przez port USB-C.

Bardziej budżetowym modelem jest Mi A2 Lite. Tutaj znajdziemy 5,84″ ekran oraz Snapdragona 625 z 3/4 GB RAM oraz 32/64 GB pamięci flash. Na tylnym panelu znalazła się również podwójna kamera o obiektywach 12 + 5 MP, natomiast z przodu jest 5 MP kamera. Tutaj mamy do dyspozycji większą baterię o pojemności 4000 mAh, którą naładujemy przez micro USB.

Model Mi A2 w zależności od wersji będzie oferowany w cenie od 249 do 279 euro. Mi A2 Lite jest nieco tańszy i trzeb będzie za niego zapłacić od 179 do 229 euro. Premiera obu modeli odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Android One

Android One

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...