Nowy Xbox może być dwoma różnymi urządzeniami

Najnowsze przecieki o kolejnej konsoli Microsoftu wskazują, że kolejny Xbox mocno się zmieni. Nowy model będzie bowiem dwoma różnymi urządzeniami.

Wiele wskazuje na to, że żywot obecnej generacji konsol zaczyna powoli dobiegać końca i podobnego zdania są również twórcy gier. To oznacza, że producenci sprzętu muszą już pracować nad kolejnymi generacjami swych urządzeń, które prędzej czy później trafią na rynek.

Wielu ciekawi co tym razem sprzęt nam zaoferuje. Na to pytanie postanowił udzielić odpowiedzi Paul Thurrot, którego prognozy w przeszłości wielokrotnie się sprawdzały. Jego zdaniem Microsoft zdecyduje się stworzyć nie jedno, lecz dwa urządzenia.

Pierwsze z nich będzie typową konsolą, taką jak Xbox One, choć oczywiście mocno unowocześnioną w porównaniu do obecnego modelu. Na pewno dostanie więc mocniejszy procesor i jednostkę graficzną które zapewnią płynną zabawę w rozdzielczości 4K. Znacznie ciekawiej prezentuje się jednak drugi model.

Zdaniem Thurrota, sprzęt będzie urządzeniem do streamingu. Nie jest to dużym zaskoczeniem, gdyż Microsoft już wcześniej sygnalizował zamiar stworzenia sprzętu bazującego na technologii streamowania danych. Konsola byłaby więc znacznie słabsza sprzętowo, a przez to dużo tańsza. Natomiast źródłem gier byłby serwis subskrypcyjny, taki jak Xbox Game Pass.

Firma Billa Gates’a nie jest jedyną, która rozważa taki sprzęt. Pomysł ten bada również koncern Google, a całkiem niedawno Ubisoft również zasugerował stworzenie w przyszłości takiej konsoli. Oczywiście na razie realizacja takiej koncepcji jest jeszcze bardzo odległa, ale gdy upowszechni się już internet 5G, stanie się to znacznie łatwiejsze. Wówczas będą mogły pojawić się urządzenia, zapewniające nam rozrywkę za relatywnie niewielkie pieniądze.

Xbox

Źródło: Thurrott.com

You may also like...