Google Titan zabezpieczy nasze konta przed hakerami

Google rozpoczyna sprzedaż własnego klucza sprzętowego, zabezpieczającego usługi internetowe przed hakerami. Produkt nazywa się Google Titan i kosztuje 20 dolarów.

Eksperci ds., bezpieczeństwa już od jakiegoś czasu wskazują, że dwuskładnikowe systemy autoryzacji mogą nie być już tak bezpieczne jak powinny. Hakerzy potrafią bowiem przechwytywać dodatkowe kody wysyłane na smartfony, co pozwala im przejąć nasze konta internetowe.

Obecnie skutecznym systemem ochrony naszej własności są klucze sprzętowe. Są to urządzenia będące dodatkową warstwą zabezpieczenia konta, a generowany przez nie kod jest nie do przechwycenia przez przestępców. Na rynku pojawia się więc coraz więcej takich urządzeń, a teraz doszło kolejne, oferowane przez Google.

Gadżet nazywa się Google Titan i jest fizycznym kluczem, którego możemy używać do zabezpieczenia naszych kont, wspierających tego typu technologię. Wykorzystuje je już wiele dużych serwisów, w tym Facebook oraz Twitter, zaś ich liczba stale rośnie.

Produkt jest oferowany w dwóch wersjach: USB oraz Bluetooth. Pierwszą wystarczy po prostu wetknąć do portu USB komputera, a następnie wcisnąć znajdujący się na obudowie przycisk celem weryfikacji tożsamości. Drugi wariant przeznaczony jest dla urządzeń mobilnych i działa w podobny sposób. Wariant USB kosztuje 20 dolarów, natomiast wersja Bluetooth została wyceniona na 25 dolarów.

Na razie Google Titan dostępne są tylko dla klientów Google Cloud. Firma zapowiada jednak, że już wkrótce produkt pojawi się w Google Store.

Google Titan

Źródło: Google.com

You may also like...