Netflix znowu dostępny w wysokiej rozdzielczości

Netflix zaczyna znowu oferować swe treści w pełnej rozdzielczości. W marcu platforma obniżyła bowiem ich jakość, by zmniejszyć obciążenie sieci spowodowane koronawirusem.

Gdy na całym świecie zaczął szaleć COVID-19, mieszkańcy wielu krajów z przymusu musieli zostać w domach, by chronić się przed zagrożeniem. Aby się nie nudzić, zaczeto korzystać z sieci, w tym także z platform streamingowych, nadrabiając zaległości w oglądaniu filmów i seriali.

Spowodowało to znaczne obciążenie internetowej sieci, zagrażające jej normalnemu funkcjonowaniu. Istniało ryzyko, że sieć nie wytrzyma obciążenia, co spowoduje problemy z działaniem poczty elektronicznej. Mogły też pojawić się problemy uniemożliwiające zdalną pracę oraz naukę.

Wiele firm postanowiło więc obniżyć jakość oferowanych treści, aby w ten sposób odciążyć sieć. Zrobiło tak m.in., YouTube, Facebook, Amazon, a także Netflix. Sytuacja wydaje się jednak z każdym tygodniem poprawiać, gdyż wiele krajów coraz skuteczniej walczy z pandemią, a przy tym odmraża gospodarkę. Dlatego platformy zaczynają przywracać poprzednią jakość treści.

Netflix również zdecydował się ją przywrócić, choć na razie ograniczył się tylko do Danii, Norwegii oraz Niemiec. W tych krajach znowu dostępna jest jakość 4K, a więc ponownie możemy oglądać filmy i seriale w maksymalnej rozdzielczości.

Amerykańska platforma wkrótce przywróci pełną rozdzielczość także w innych krajach, choć oczywiście nie wszędzie nastąpi to w tym samym czasie.

Netflix

Źródło

You may also like...