Samsung Galaxy Fold wytrzyma pięć lat użytkowania

Samsung zapewnia, że jego pierwszy składany smartfon nie uszkodzi się tak szybko. Firma twierdzi, że Galaxy Fold wytrzyma około pięciu lat normalnego użytkowania.

Wiemy już oficjalnie, że 3 maja do polskich sklepów trafi pierwszy składany smartfon Samsunga. Wielu klientów obawia się jednak o wytrzymałość wyświetlacza nowego sprzętu. Wcześniejsze przecieki sugerowały bowiem, że po 10 tys. zgięć znacznie wzrasta ryzyko jego uszkodzenia. Dlatego producent zadeklarował, że w takim przypadku wymieni wyświetlacz za darmo.

Koncern uspokaja jednak wszystkich potencjalnych nabywców nowego sprzętu, że nie mają się czym przejmować. Firma przeprowadziła wewnętrzne testy symulujące wieloletnie użytkowanie sprzętu, które mają na celu pokazanie jak bardzo jest wytrzymały. Producent twierdzi, że Galaxy Fold wytrzyma około 200 000 zgięć ekranu. Przekłada się na mniej więcej pięć lat użytkowania, zakładając iż każdego dnia urządzenie będzie składane i rozkładane 100 razy dziennie.

Testy wykonano przy użyciu specjalnego robota, symulującego realne warunki, a potrwały około tygodnia. Robot wielokrotnie składał i rozkładał urządzenie, robiąc to praktycznie na okrągło. Jak wyglądał cały proces testowania możemy zobaczyć na poniższym wideo udostępnionym przez producenta.

To powinno uspokoić wszystkich zainteresowanych zakupem Samsunga Galaxy Fold, że urządzenie zepsuje się tak szybko.

Galaxy Fold

Źródło: Samsung.con

You may also like...