Producent rozwiązuje kwestię braku bezprzewodowego ładowania Huawei P30

Huawei postanowiło rozwiązać problem braku bezprzewodowego ładowania w modelu Huawei P30. Producent przygotował specjalne etui z odpowiednią funkcją.

Zapowiedziane niedawno dwa flagowce Huawei, czyli P30 i P30 Pro, różnią się od siebie w kilku aspektach. Prócz mniejszej ilości pamięci RAM, której w modelu P30 jest tylko 6 GB, mniejszy wariant nie posiada również funkcji bezprzewodowego ładowania. W dzisiejszych czasach może to być sporym zaskoczeniem, ale producent najwyraźniej miał swe powody.

Nie oznacza to jednak, że telefonu nie da się naładować bezprzewodowo. Producent rozwiązał bowiem tę kwestię w nieco inny sposób, mianowicie tworząc specjalne etui. Akcesorium oferowane jest w dwóch wersjach kolorystycznych, a jego plecki są z antypoślizgowego materiału. Wbudowano też magnesy, dzięki którym użytkownik może łatwo przymocować smartfona do deski rozdzielczej swego auta.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to nie powinniśmy rzecz jasna oczekiwać takiej prędkości ładowania jak w P30 Pro. Ładowarka oferuje bowiem 10 W, a więc czas ładowania baterii naszego Huawei P30 będzie nieco dłuższy.

Producent na razie nie poinformował ile etui będzie kosztowało oraz kiedy pojawi się w sprzedaży. Można jednak założyć, że jego premiera będzie równoległa z premierą smartfonów. Musimy jednak pamiętać, że etui ma w dolnej części plecków spore wybrzuszenie. Z jego powodu nie da się położyć telefonu płasko na stole.

Huawei P30

Huawei P30

Źródło: Huawei.com

You may also like...