Z Adidas miCoach Smartball zostaniesz drugim Beckhamem

Adidas podczas finałów Ligi Mistrzów, zaprezentował światu Adidas miCoach Smartball, technologię będącą przyszłością piłkarskich treningów, oraz narzędzie do produkcji przyszłych Davidów Beckhamów.

Jest to piłka, ale nie taka zwyczajna. To po prostu zaawansowane urządzenie treningowe wypełnione po brzegi nowinkami technologicznymi, przeróżnymi czujnikami, których zadaniem jest mierzenie siły uderzenia, trajektorii lotu, poziomu podkręcenia itp. Wszystkie te dane za pośrednictwem modułu Bluetooth spływają do specjalnej aplikacji na iPhone’a, gdzie poddawane są pełnej analizie i prezentowane w łatwo zrozumiałej formie. W ten sposób będzie wiadomo jakie elementy zagrań trzeba jeszcze poprawić, co powinno znacznie usprawnić treningi.

Naturalnie piłka została tak zaprojektowana, by cała elektronika, w tym magnetometr znajdujący się we wnętrzu, oraz szereg sensorów, była zabezpieczona przed uszkodzeniem. A zadaniem całego tego osprzętu jest zbieranie danych nie tylko w momencie kopnięcia (siła, kąt, prędkość), lecz również podczas lotu.

Adidas miCoach Smartball pojawi się w sprzedaży już w przyszłym roku, a producent ma nadzieję, że dzięki niej treningi przyszłych piłkarzy staną się bardziej efektywne.

Źródło: Adidas.com

You may also like...