Słuchawki AirPods Pro zaoferują dźwięk przestrzenny

Podczas konferencji WWDC ujawniano szczegóły dotyczące nowych funkcji słuchawek AirPods Pro. Zaoferują m.in., dźwięk przestrzenny oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami.

Apple zaprezentowało podczas WWDC wiele nowości, a część z nich dotyczy również bezprzewodowych słuchawek AirPods Pro. Amerykańska firma przygotowała kilka nowych funkcji, które z pewnością spodobają się użytkownikom tego produktu.

Pierwszą nowością jest automatyczne przełączanie się pomiędzy aktywnymi urządzeniami. Jeśli właśnie oglądaliśmy film na Mac’u i akurat ktoś do nas zatelefonował, nie będziemy musieli ręcznie przełączać słuchawek. Wystarczy odebrać połączenie, a sprzęt automatycznie przełączy się z laptopa na smartfona.

Taka opcja z pewnością bardzo ułatwi życie posiadaczom tego sprzętu, podnosząc komfort jego obsługi. Szczególnie w przypadku osób pracujących z różnymi urządzeniami amerykańskiego producenta.

AirPods Pro

To nie jedyne nowości jakie przygotowano dla słuchawek. Kolejną jest wirtualny dźwięk przestrzenny. Podczas używanie różnych częstotliwości dla każdego rodzaju dźwięku, słuchawki zasymulują wrażenie, że dźwięk otacza użytkownika z każdej strony.

AirPods Pro

Funkcja wykorzysta też żyroskop i akcelerometr do ustalenia dokładnej pozycji jego głowy. W ten sposób iluzja dźwięku przestrzennego zostanie zachowana również podczas ruchu.

Źródło

You may also like...