Nie każdy Apple Watch dostanie nowy watchOS 7

Zaprezentowany właśnie system watchOS 7, nie będzie dostępny dla każdego Apple Watch. Nie dostanie go pierwsza i druga generacja popularnego smartwatcha.

Apple zaprezentowało podczas WWDC najnowsze wersje systemów operacyjnych dla swych urządzeń, a jednym z nich był watchOS 7. Niestety z nowych funkcji dostarczanych przez aktualizacje, nie skorzystają posiadacze wszystkich modeli Apple Watch.

Producent potwierdził bowiem, że aktualizacja będzie niedostępna dla pierwszej oraz drugiej generacji tego zegarka. System watchOS 6, dla tych modeli jest bowiem ostatnią dużą aktualizacją i kolejnych już nie będzie. Trzecia generacja będzie więc obecnie najstarszym wspieranym przez producenta urządzeniem. Przynajmniej na razie, gdyż można założyć, iż w przyszłym roku spotka go podobna sytuacja. Wówczas watchOS 8 nie będzie już dla niego dostępny.

Dla użytkowników smartwatcha nie jest to najlepsza wiadomość. Zegarków nie wymieniamy bowiem tak często jak smartfony, gdyż starzeją się zdecydowanie wolniej. Tymczasem już wkrótce posiadacze tego dość drogiego sprzętu, będą nosili na nadgarstku urządzenie o mocno ograniczonej funkcjonalności.

Naturalnie zegarek nadal będzie działać. Ale nie zapewni już dostępu do takich funkcji, jak automatyczne wykrywanie mycia rąk, bardzo przydatne podczas trwającej wciąż pandemii. Nie będzie także można korzystać z całkowicie nowego monitora snu, analizującego nasz wypoczynek.

Chcąc z nich skorzystać, trzeba będzie wymienić posiadany sprzęt na znacznie świeższy model.

watchOS 7

Źródło

You may also like...