Android 12 zadebiutuje prawdopodobnie już 4 października

Najnowsze doniesienia sugerują, że Android 12 może pojawić się na rynku już 4 października. W tym samym dniu pojawi się aktualizacja dla smartfonów Pixel.

Miliony użytkowników smartfonów nie mogą się zapewne doczekać premiery najnowszej wersji mobilnego systemu Google. Jeśli wierzyć najnowszym przeciekom, jego debiut może odbyć się już za niecały miesiąc. Serwis XDA twierdzi bowiem, że Android 12 pojawi się 12 października.

Redaktor popularnej strony twierdzi, że w tym samym dniu Google udostępni aktualizację dla smartfonów z rodziny Pixel, które jako pierwsze dostaną nowego Androida. Jeśli informacja okaże się prawdziwa, będzie to oznaczało, że model Pixel 6 może pojawić się w sprzedaży w zbliżonym terminie. Google nie może bowiem wprowadzić na rynek tego smartfona bez nowego Androida. Jego rynkowa premiera może więc mieć miejsce pod koniec października.

Najważniejszym pytaniem pozostaje teraz kiedy producenci smartfonów zaczną do dostarczać nowy system swym użytkownikom. Poprzednią jego generację Samsung zaczął oferować trzy miesiące po jego oficjalnej premierze. Inne firmy mogą jednak czekać znacznie dłużej.

Android 12

Źródło

You may also like...