iPhone 13 straci 64 GB wersję; Pro dostanie natomiast 1 TB pamięci

Kolejne przecieki ujawniają szczegóły specyfikacji nowego smartfona Apple. Wynika z nich, że iPhone 13 w wersji Pro zaoferuje 1 TB pamięci wewnętrznej, zniknie natomiast wariant 64 GB.

Już jutro odbędzie się event Apple, na którym amerykańska firma zaprezentuje swój najnowszy smartfon. Wciąż pojawiają się jednak doniesienia dotyczące specyfikacji technicznej nadchodzącego modelu. Najnowsze informacje zdradzają rozmiar pamięci użytkowej, która się w nim znajdzie.

Według informacji, Apple zamierza w tym roku całkowicie zrezygnować z wersji wyposażonej w 64 GB pamięci użytkowej. Zważywszy na fakt, że aplikacje zajmują coraz więcej miejsca, a dodatkowo rośnie rozdzielczość zdjęć i filmów, jest to krok w dobrym kierunku. Użytkownicy nie będą musieli martwić się, czy wystarczy im przestrzeni i usuwać aplikacje, by zrobić więcej miejsca.

W zamian iPhone 13 oraz 13 mini otrzymają 512 GB pamięci flash. Smartfony będą więc dostępne w wersjach 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. Trzeba jednak pamiętać, że podwojenie pamięci wewnętrznej będzie wiązało się z pewnym wzrostem ceny telefonu. Nie ma bowiem co liczyć na to, że Apple ograniczy zyski i obniży cenę 128 GB wersji zrównując ją z ceną modelu 64 GB. Więcej pamięci zaoferuje również model iPhone 13 Pro, który zaoferuje jej aż 1 TB.

Cena smartfona może wzrosnąć nie tylko z powodu dodania pamięci użytkowej. Jak niedawno informowałem, TSMC podniosło o 20 procent koszty produkcji procesorów dla urządzeń mobilnych. Wprawdzie Apple jest na uprzywilejowanej pozycji i w jej przypadku koszty produkcji wzrosną o 5%, to i tak przełoży się to na końcową cenę sprzętu.

Jutro dowiemy się oficjalnie ile trzeba będzie zapłacić za najnowsze smartfony amerykańskiej firmy.

iPhone 13

Źródło

You may also like...