Wynalazek LG Chem eliminuje największą wadę składanych smartfonów

Inżynierowie z LG Chem opracowali nowe szkło chroniące ekrany składanych smartfonów. Real Folding Window eliminuje największą ich wadę, mianowicie powstające podczas użytkowania zagniecenia.

Składane smartfony są obecne na rynku już od pewnego czasu, lecz wiele osób wciąż traktuje je jako ciekawostkę, nie planując ich zakupu. Niechęć do takich urządzeń wynika z kilku czynników, przy czym głównym jest ich cena, choć bynajmniej nie jedynym. Kolejnym problemem są zagniecenia powstające na szkle chroniącym wyświetlacz, który w trakcie użytkowania będzie składany i rozkładany wiele razy.

Inżynierowie LG Chem opracowali jednak szkło o nazwie Real Folding Window, które radzi sobie z tym znacznie lepiej. Według producenta jego największą zaletą jest połączenie twardości szkła z elastycznością plastiku. Pozwoliło to wyeliminować zagniecenia, będące jednym z największych problemów urządzeń ze składanymi ekranami.

LG Chem jest bardzo pewne trwałości swego nowego materiału. Firma twierdzi bowiem, że być może nie trzeba umieszczać na wierzchu warstwy politereftalanu etylenu lub folii PET. Taka plastikowa folia służy do ochrony ultracienkiego szkła, jednak jest bardzo miękka i można ją łatwo zarysować. Samsung wprawdzie w modelu Galaxy Z Fold 3 znacznie ją ulepszył, ale nadal można ją zarysować ostrym paznokciem.

Pozostaje pytanie czy znajdą się producenci zainteresowani technologią Real Folding Window. LG wycofało się z rynku urządzeń mobilnych, więc producentami takich wyświetlaczy pozostaje Samsung oraz TCL. Druga firma na razie nie zamierza jednak wkraczać na rynek takich urządzeń.

Real Folding Window

Źródło

You may also like...