Najdroższy na świecie kamper z garażem na Bugatti Chirona

Niemiecka firma Volkner Mobil zaprezentowała swój najnowszy kamper Performance S. To wyróżnia ten luksusowy dom na kołach, to wbudowany garaż na Bugatti Chirona.

W dobie pandemii, gdy hotele pozamykano z powodu obostrzeń, znacznie wzrosła popularność kamperów. Był to bowiem praktycznie jedyny sposób podróżowania i bezpiecznego zwiedzania ciekawych miejsc. Ich producenci zwietrzyli w tym świetny interes, oferując modele o bardzo szerokim przekroju cenowym, spełniające potrzeby klientów oczekujących prostoty, ale także luksusu.

W tym ostatnim przoduje niemiecka marka Volkner Mobil, która ma w swej ofercie prawdziwe domy na kółkach, oferujące luksus na najwyższym poziomie. Firma właśnie zaprezentowała swój najnowszy produkt o nazwie Performance S, który spełnia potrzeby najbardziej wymagającego milionera.

Performance S przewiezie nas w luksusowych warunkach

Volkner Mobil Performance S to bez wątpienia najbardziej luksusowy kamper, który oferuje poziom komfortu drogiego domu. Kamer oferuje główną sypialnię, przestronną łazienkę z prysznicem, a także duży salon oraz kuchnię, a wyposażenie i materiały są z najwyższej półki. Sam tylko system nagłośnienia firmy Burmester zamontowany na pokładzie tego domu na kółkach, kosztuje tyle co dwa Mercedesy klasy S. Wyceniono go bowiem na 355 tys. dolarów.

Performance S

Kuchnia w Performance S jest w pełni wyposażona, a więc posiada kuchenkę indukcyjną, mikrofalówkę, standardową kuchenkę, zmywarkę oraz lodówkę. Znajdziemy w niej również ekspres do kawy, a jeśli sobie zażyczymy, producent może zainstalować również chłodziarkę do wina oraz drinków. W komplecie znajduje się również zasilany elektrycznie schowek na talerze, przybory kuchenne i kubki, które unoszą się i zasuwają za naciśnięciem jednego przycisku.

Performance S

Kamper napędza 454-konna wysokoprężna jednostka napędowa Volvo lub 424-konny silnik Mercedesa. Obie jednostki napędowe połączono z automatyczną skrzynią biegów, która znacznie podnosi komfort jazdy 12-metrowej długości pojazdem. Kamper może też dysponować 700 lub 1000-litrowym zbiornikiem świeżej wody, zawieszeniem pneumatycznym, a także systemami wspomagającymi jazdę.

Performance S

Kamper z garażem na Bugatti

Największym atutem kampera jest jednak wbudowany garaż na samochód. To bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż manewrowanie takim gigantem do łatwych nie należy. Wystarczy więc zostawić pojazd na polu kempingowym i na zwiedzanie wybrać się samochodem osobowym. Co więcej, producent sprzedaje kampera od razu w komplecie z autem.

Performance S

Podstawowa wersja Performance S kosztuje 2,4 mln dolarów, czyli nieco ponad 9,2 mln zł. Jeśli jednak zdecydujemy się na topowy wariant z Bugatti Chiron w komplecie, musimy zapłacić 7,7 mln dolarów. W przeliczeniu daje to niemal 30 mln zł.

To kwota za którą można śmiało kupić dom w najbardziej prestiżowej części Konstancina. Jeśli jednak ktoś posiada już taką posiadłość, a lubi podróże, może sobie sprawić także kampera.

Źródło

You may also like...