Samsung Galaxy Fold już w maju trafi na polski rynek

Już maju możemy oczekiwać polskiej premiery Samsunga Galaxy Fold. Producent nie ujawnił jeszcze ile trzeba będzie za niego zapłacić, choć cena z pewnością nie będzie należała do niskich.

Samsung wprowadził już do sprzedaży jeden ze swych dwóch najbardziej oczekiwanych produktów, jakim jest Galaxy S10 (sprawdź najlepsze oferty). Teraz pora na jeszcze ciekawszą propozycję koreańskiej marki, czyli pierwszy składany smartfon Galaxy Fold.

Firma właśnie potwierdziła, że jej nowy produkt trafi na europejskie rynki już 3 maja. Sprzęt będzie dostępny w kilku wybranych krajach, w tym m.in., w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, a także Polsce. Oczywiście możliwe będzie również nabycie go bezpośrednio od operatorów. Zaoferują go m.in., brytyjski EE, Deutsche Telekom. Swisscom, Vodafone oraz O2.

Niestety Samsung nie podał jeszcze oficjalnych cen Galaxy Fold na poszczególnych rynkach, więc nie wiadomo ile będzie kosztował w Polsce. Pamiętajmy jednak, że nie jest to sprzęt tani i na brytyjskim rynku wyceniono go na 1800 funtów, natomiast na rynkach europejskich ma kosztować 2000 euro. W naszym kraju można więc oczekiwać ceny zbliżonej do 10 tys. zł.

Aby zrekompensować nieco tak duży wydatek, producent dołoży do smartfona słuchawki Galaxy Buds, kevlarowe etui chroniące przed uszkodzeniem oraz roczną gwarancję w ramach Samsung Care. Przedsprzedaż telefonu ruszy już od 26 kwietnia. Nie wiemy wprawdzie jaka będzie trwałość elastycznych ekranów, ale w przypadku tego modelu nie musimy się tą kwestią przejmować. Producent obiecał bowiem darmową ich wymianę w przypadku pęknięcia.

Produkt koreańskiej marki może jednak problem, gdyż Xiaomi przygotowuje własne urządzenie tego typu, które ma być o połowę tańsze od sprzętu Samsunga.

Galaxy Fold

Źródło: Samsungmobilepress.com

You may also like...