Xiaomi pokona Galaxy Fold ceną. Jego smartfon będzie o połowę tańszy

Xiaomi również przygotowuje dla swych klientów składany smartfonów. W przeciwieństwie do Galaxy Fold, urządzenie chińskiej firmy będzie jednak zdecydowanie tańsze.

W tym roku pojawią się na rynku pierwsze składane smartfony. Takie urządzenia zapowiedział już Samsung, który stworzył Galaxy Fold, a Huawei zaprezentowało niedawno model Huawei Mate X. Inni producenci również planują podobny sprzęt, a jedną z nich jest Xiaomi. Chiński koncern liczy na to, że jego sprzęt podbije rynek przy pomocy niezwykle atrakcyjnej ceny, która będzie o połowę niższa od wspomnianego Galaxy Fold.

Według iGyaan, urządzenie o nazwie Mi Fold lub Mi Flex, będzie oferowane w Europie w cenie 999 euro. W Stanach Zjednoczonych kupimy je za 999 dolarów, natomiast w Indiach za 74 999 INR. To zdecydowanie niższa cena od nadchodzącego sprzętu Samsunga, co niewątpliwie znacznie podniesie atrakcyjność sprzętu. A będziemy go mogli nabyć już w drugim kwartale bieżącego roku. Najpierw pojawi się w Chinach, a dopiero później będą go mogli nabyć również mieszkańcy innych krajów.

Niższa cena będzie wynikała z zastosowania nieco innej technologii. Xiaomi planuje bowiem wykorzystać panele OLED pochodzące od firmy Visionox Technology. Nie wiemy wprawdzie czy zaoferują taką samą jakość obrazu, jak Galaxy Fold, ale jeśli nawet to cena powinna to zrekompensować.

Smartfon posiadać ma również Snapdragona 855 z 10 GB RAM, ale jego dokładna specyfikacja techniczna pozostaje na razie tajemnica.

Xiaomi

Źródło: Igyaan.in

You may also like...