Verizon z nowym rekordem transmisji LTE

Amerykańska sieć Verizon pobiła kolejny rekord transmisji danych przy pomocy LTE. Udało się jej osiągnąć prędkość aż 1,07 Gbps.

W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost prędkości mobilnego internetu. Rozwój usług multimedialnych wymusił bowiem opracowanie nowych technologii, pozwalających błyskawicznie pobierać z sieci dane w postaci filmów, muzyki czy gier. Nieustannie trwają przy tym prace nad doskonaleniem obecnie stosowanych rozwiązań.

Sporego osiągnięcia na tym polu dokonał amerykański operator Verizon. Znana sieć pobiła właśnie rekord prędkości transmisji danych za pośrednictwem LTE. Udało się osiągnąć prędkość aż 1,07 Gbps, a było to możliwe dzięki wykorzystaniu 200 MHz spektrum Frequency Division Duplex z oddzielnymi częstotliwościami dla odbierania oraz wysyłania danych.

W eksperymencie przeprowadzonym wspólnie z firmami Qualcomm oraz Ericsson, wykorzystano 12 symultanicznych strumieni LTE. Pozwoliło to w porównaniu do średniej prędkości, osiągnąć aż 20 procentowy jej wzrost.

Niestety w normalnych warunkach nie da się na razie osiągnąć takich prędkości, gdyż wymaga to odpowiedniego osprzętu. Użytkownicy muszą więc zadowolić się prędkościami od 100 do 300 Mbps, oferowanymi przez ich operatorów.

LTE

Źródło: Dslreports.com

You may also like...