Sugestie wyszukiwania wkraczają oficjalnie do App Store

Do App Store wreszcie wkraczają sugestie wyszukiwania, które ułatwią znalezienie interesującej nas aplikacji. Opcję udostępniono na razie tylko na kilku rynkach.

Praktycznie wszystkie wyszukiwarki internetowe posiadają wbudowane sugestie wyszukiwania, które bywają bardzo pomocnym narzędziem. Często nie wiemy bowiem czego dokładnie szukamy, więc podpowiedzi oferowane przez wyszukiwarkę bywają w takich momentach niezwykle przydatne.

Sugestie wyszukiwania są obecne również w wyszukiwarkach sklepów online, ale jak się okazuje nie w każdych. Tej przydatnej opcji nie miał bowiem dotąd cyfrowy sklep z aplikacjami App Store. Ale na szczęście Apple właśnie naprawiło swój błąd i taką funkcję dodało. Jej dostępność jest jednak ograniczona tylko do kilku rynków. Aktualnie można z niej korzystać w USA, Kanadzie, Australii oraz Wielkiej Brytanii.

Dzięki nowej funkcji, użytkownicy będą mogli wpisać jakieś ogólne hasło, np. gry lub jedzenie. Wówczas dostaną listę sugerowanych aplikacji, które do niego pasują. Jest też możliwość zawężenia wyszukiwania, aby znaleźć dodatkowe aplikacje oraz gry. Pozwoli to uniknąć przypadkowego pobierania oszukańczych aplikacji podszywających się pod legalne programy. Są one prawdziwą zmorą w tym sklepie i choć producent z nimi walczy, to wciąż pojawiają się nowe.

Szkoda, że firma z Cupertino zdecydowała się dopiero teraz udostępnić swym klientom taką opcję. Miejmy nadzieję, że niebawem stanie się dostępna także w Europie, choć na razie nie wiemy dokładnie kiedy mogłoby to nastąpić.

App Store

Źródło

You may also like...