Najnowsza bateria Tesla Powerwall+ zasili cały dom

Tesla pracuje nad najnowszą baterią dla domu, która zapewni prąd podczas przerw w dostawie energii. Model Powerwall+ ma pojemność 13,5 kWh, ale i może stale zapewniać do 5 kW energii.

Nasze potrzebny energetyczne stale rosną, a nie zanosi się na szybką budowę elektrowni atomowych, które pozwoliłyby je w pełni zaspokoić. Do tego dochodzi jeszcze kwestia przestarzałej sieci dystrybucji, która w niedalekiej przyszłości, z powodu większego obciążenia może ulegać częstszym awariom.

Warto więc pomyśleć zapewnieniu naszemu domowi nieprzerwanych dostaw energii, czyli panelach fotowoltaicznych, które będą produkowały prąd. Problemem jest jednak jego zmagazynowanie, gdyż największe zużycie energii występuje wieczorem, gdy panele nie produkują już energii. Z pomocą przychodzi jednak Tesla, która zaprezentowała właśnie najnowszą domową baterię Powerwall+.

Ujawniono właśnie specyfikację techniczną nowego produktu, a także zdjęcia prezentujące jak bateria będzie wyglądała po zainstalowaniu. Pojemność baterii wynosi tyle co w poprzedniej generacji, a więc 13,5 kWh, lecz zwiększono maksymalną moc wyjściową, która obecnie wynosi aż 9,6 kw. Bateria może w sposób ciągły dostarczać 5 kW mocy, a maksymalnie może to być 7 kW. Ta wartość jest jednak dostępna tylko, gdy jesteśmy w trybie poza siecią energetyczną.

Powerwall+

Bateria posiada oczywiście łączność w postaci WiFi, Ethernetu oraz LTE 4G, aby można było zdalnie kontrolować jej pracę. Producent daje na nią również 10-letnią gwarancję. Nie musimy więc martwić się ewentualnymi kosztami napraw awarii.

Powerwall+

Na razie nie wiadomo kiedy Powerwall+ trafi do sprzedaży, ani też ile będzie kosztowała. Taka bateria może być jednak bardzo użyteczna nie tylko dla posiadaczy paneli fotowoltaicznych, ale też wszędzie tam gdzie występują przerwy w dostawie prądu. Zwłaszcza w przypadku domów poza miastem, gdzie śnieg i wichury powodują częste zrywanie linii energetycznych. Mając taki gadżet nie zostaniemy bez prądu.

Powerwall+

Źródło

You may also like...