Niezwykły zestaw gadżetów dla fanów Star Wars kosztuje tyle co mieszkanie

Firma Kross Studio wspólnie z Lucasfilms opracowała niezwykły zestaw gadżetów dla fanów Star Wars. Komplet składający się m.in., z zegarka, nie jest jednak na kieszeń każdego miłośnika Gwiezdnych Wojen, gdyż kosztuje 150 tys. dolarów.

Marka Star Wars, dzięki kolejnym filmom znowu stała się popularna. Starają się to wykorzystać producenci różnego rodzaju gadżetów nawiązujących do tego uniwersum, wprowadzając na rynek kolejne produkty. Jedną z najciekawszych i zarazem najbardziej niezwykłych propozycji ma firma Kross Studio, która przygotowała ją wspólnie z Lucasfilm.

Kosztowne gadżety ze Star Wars

Zestaw nazywa się Death Star Ultimate Collector Set, jednak powinniście siedzieć gdy usłyszycie o jego cenie, gdyż jest absurdalnie wysoka. Produkt wyceniono bowiem na 150 tys. dolarów, a składa się z trzeci różnych przedmiotów.

Pierwszym z nich jest pojemnik na kryształy kyber. Są to żywe kryształy rosnące w naturze, które zarówno mistrzowie Jedi, jak i Sithowie wykorzystują do budowy swych mieczy świetlnych. Kryształy są m.in., częścią treningu młodych Jedi, którzy muszą odnaleźć lodową jaskinię na planecie Ilum i wydobyć z niej kryształ do własnego miecza.

Star Wars

Skrzynia ma 1200 mm długości, 568 mm szerokości oraz 478 mm wysokości. Wykonano ją z drewna, aluminium oraz czarnego polimeru, a składa się łącznie z 732 elementów. Posiada również analogowe i cyfrowe elementy, gdyż na jej szczycie zamontowano panel sterowania z głównym włącznikiem oraz przełącznikami podświetlenia. Cały gadżet jest niezwykle wierny filmowemu oryginałowi.

Star Wars

W zestawie nie mogło rzecz jasna zabraknąć samych kryształów kyberu, znanych z filmu “Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. W pakiecie dostajemy komplet 10 takich kryształów, a każdy z nich ma własny certyfikat autentyczności i znajduje się w specjalnej kapsule, z której nie można go wyjąć.

Star Wars

Ostatnim z elementów zestawu jest Death Star Tourbillion, czyli limitowana edycja zegarka, który powstał w zaledwie 10 egzemplarzach. Każdy z nich składa się z 281 elementów o posiada napęd KS7000. Jego koperta o średnicy 45 mm wykonaną z tytanu, wieńczy szafirowe szkło o grubości aż 20 mm. Koperta jest oczywiście wodoszczelna do głębokości 30 m.

Star Wars

W środku zegarka znajduje się Gwiezdny Niszczyciel klasy Imperialnej, który umieszczono na wskazówce godzinowej. Wskazówkę minutową zdobi natomiast Super-Class Star Destroyer. W centralnej części cyferblatu umieszczono natomiast Gwiazdę Śmierci.

Produkt dla bogatych kolekcjonerów

Zestaw Death Star Ultimate Collector Set powstał tylko w 10 egzemplarzach. Kross Studios sugeruje, że zestaw zaprezentuje wyłącznie klientom zainteresowanym zakupem podczas spotkania osobistego lub wideorozmowy. Jak już wspomniałem, aby stać się jego posiadaczem, należy dysponować kwotą 150 tys. dolarów.

Źródło

You may also like...