Koniec ze zgubionymi pilotami; Siri Remote odnajdzie się sam

Zaprezentowany kilka dni temu Siri Remote do Apple TV 4K, może mieć bardzo ciekawą funkcję. Opcja Find My pomoże go szybko odnaleźć w przypadku zgubienia.

Piloty do sprzętu RTV są przedmiotami, które gubią się najczęściej, zwłaszcza gdy mamy w domu małe dzieci lub psy. Zwykle gdy chcemy zmienić kanał w telewizorze lub tunerze satelitarnym okazuje się, że pilot leżący na stoliku wyparował. I nikt w domu nie wie gdzie obecnie się znajduje.

Takich problemów być może nie będą mieli użytkownicy Apple TV 4K z najnowszym pilotem Siri Remote. Zaprezentowany kilka dni temu gadżet, producent wyposażył w technologię która w przypadku zgubienia pozwoli go łatwo i szybko odnaleźć. Koncern wprawdzie oficjalnie się tym nie chwalił. Odkryto jednak, że z pilotem zintegrowano technologię UWB, dzięki czemu może być kompatybilny z funkcją lokalizowania urządzeń Find My.

Gdy zapytamy Siri w iOS 14.5 o znalezienie naszego Siri Remote, asystent odpowie, że nie mamy pilota połączonego z naszym kontem iCloud. Może to sugerować, że wkrótce pilot będzie współpracował z aplikacją Find My ułatwiając jego odnalezienie.

Oczywiście na razie to tylko domysły. Nie wiadomo bowiem czy nowa funkcja trafi na wyposażenie obecnego pilota, czy też pojawi się dopiero w przyszłej generacji sprzętu. Byłaby jednak bardzo użyteczna, ponieważ pilot jest stosunkowo mały i smukły, więc może się łatwiej gubić.

Siri Remote

Źródło

You may also like...