Nowoczesne technologie i elegancka stylistyka głośników Bang & Olufsen Beolab 28

Bang & Olufsen zaprezentowało najnowszy zestaw głośnikowy do naszego kina domowego. Stylowe głośniki Beolab 28 wyceniono na imponującą kwotę 9750 funtów, czyli około 51 tys. zł.

Kino domowe musi odpowiednio brzmieć, dlatego oprócz dużego telewizora wysokiej rozdzielczości, potrzebujemy też zestawu głośnikowego. I to najlepiej wielokanalowego, który pozwoli nam lepiej wczuć się w oglądane na ekranie wydarzenia. Jeśli pieniądze nie są problemem, a kluczowa jest dla Was jakość brzmienia, możecie sprawić sobie najnowszy zestaw głośnikowi Beolab 28.

Głośniki Beolab 28 to styl i nowoczesność

Duńska marka Bang & Olufsen specjalizująca się w wysokiej klasy sprzęcie RTV, pokazała właśnie najnowszy produkt, który zachwyci nawet wymagających klientów. Już sama stylistyka głośników robi ogromne rażenie. Wyglądają bowiem bardzo stylowo i nowocześnie. W ich podstawie zainstalowano 6,5″ woofery, zaś w obudowie znalazły się 3-calowe głośniki szerokopasmowe z przodu i po obu stronach oraz 1″ tweetery. Kolumny można przy tym postawić na podłodze, lub zamocować do ściany, gdyż istnieje też i taka możliwość.

Beolab 28

Wygląd to jednak nie wszystko. Producent deklaruje bowiem, iż są to najbardziej zaawansowane technologicznie głośniki w jego ofercie. Sprzęt oferuje kilka trybów pracy, pozwalających dostosować brzmienie do konkretnych potrzeb.

Jednym z nich jest “tryb wąski” który ma na celu zminimalizowanie interferencji odbić od ścian bocznych i zapewnienie bardziej skupionej, bezpośredniej sceny dźwiękowej, Jest również “tryb szeroki” rozpraszający więcej dźwięku dookoła głośnika, przy zachowaniu naturalnej równowagi tonalnej. Regulację wiązki dźwięku podczas przełączania trybów umożliwiają specjalne przesłony, które otwierają i poruszają się.

Beolab 28

W dzisiejszych czasach głośniki nie mogłyby funkcjonować bez współpracy z urządzeniami mobilnymi. Mamy tu więc technologię Bluetooth, ale również Google Chromecast oraz AirPlay 2. Co ciekawe moduł bezprzewodowej łączności jest wymienny, więc w przyszłości można go zastąpić nowocześniejszą wersją uwzględniającą nowsze technologie streamingu.

Wymienny moduł bezprzewodowej łączności

Wygodę sterowania sprzętem zapewnia natomiast panel dotykowy zamontowany w jednej z ważących 19 kg kolumn. Dzięki sensorom zbliżeniowym panel rozświetla się gdy do niego podejdziemy, umożliwiając sterowanie odtwarzaniem, głośnością itp.

Beolab 28

Głośniki Bang & Olufsen Beolab 28, jak wszystkie produkty duńskiej marki, nie należą do tanich. Wersja aluminiowa, w kolorze srebrnym, czarnym lub brązowym, z maskownicami pokrytymi tkaniną kosztuje 9750 funtów. Wariant z drewnianą obudową to wydatek 10750 funtów za parę.

Źródło

You may also like...