W Fortnite odkryto kolejne miejsce zabijające graczy

Użytkownicy Fortnite odkryli na mapie kolejne miejsce, które natychmiast ich uśmierci. Jest to trzecia już tego typu lokalizacja, ale przyczyny uśmiercania wciąż nie udało się odkryć.

Gry komputerowe, nie wyłączając sieciowych strzelanek, mają sporo błędów, które czasem objawiają się w bardzo dziwny sposób. Jeden z takich zaskakujących bugów obecny jest w popularnej grze Fortnite, należącej do gatunku battle royale.

Gracze odkryli bowiem na mapie kolejne miejsce, którego odwiedzenie kończy się natychmiastowym zgonem naszej postaci. Jest to już trzecia tego typu lokalizacja, zaś aby w niej zginąć nie trzeba niczego robić. Wystarczy tylko, że wejdziemy we wspomniane miejsce, a wówczas bohater jest natychmiast eliminowany.

Błąd z punktu widzenia graczy jest niezwykle frustrujący, gdyż bardzo przeszkadza w rozgrywce. Wystarczy bowiem zrobić krok w niewłaściwym kierunku i przegrywamy mecz, nawet jeśli prowadziliśmy. To również spory problem w przypadku turniejów, gdzie z reguły walczy się o duże pieniądze. Natychmiastowa eliminacja może pogrzebać szansę na zwycięstwo.

Można odnieść wrażenie, że Epic Games na razie nie robi nic, by wyeliminować uciążliwy bug. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż producent obiecał, że pracuje już nad poprawką, która go usunie.

A jak wygląda taka śmierć, pokazuje jeden z użytkowników Reddita, który opublikował wideo z własnego zgonu. Nie wiadomo też dokładnie co go powoduje, ale możliwe że jest to celowe działanie. W przeszłości gracze wykorzystywali bowiem błędy pozwalające zejść pod mapę pola walki, co zapewniało im nieuczciwą przewagę. Możliwe więc, że miejsca natychmiastowej śmierci mają uniemożliwić oszukiwanie.

Fortnite

Źródło: Reddit.com

You may also like...