Najbardziej problematyczny smartfon Samsunga również dostał Androida Pie

Samsung Galaxy Note FE także dostał Androida 9.0 Pie. Dystrybucja aktualizacji dla tego modelu rozpoczęła się od Arabii Saudyjskiej i wkrótce powinna trafić na wszystkie rynki.

W 2016 roku miała miejsce prawdopodobnie największa wpadka na rynku urządzeń mobilnych. Spowodowała wówczas ogromny spadek zaufania do produktów Samsunga. Koreańska marka wprowadziła wtedy na rynek model Galaxy Note 7, który okazał się prawdziwym niewypałem. Wadliwa bateria powodująca samozapłon sprzętu, zmusiła bowiem producenta do dwukrotnego wycofania urządzenia ze sprzedaży.

Firma stracił na tym ponad miliard dolarów. W celu ograniczenia straty i ratowania wizerunku, stworzyła więc model Galaxy Note FE. Koncern musiał jakoś pozbyć się niesprzedanych egzemplarzy telefonów. Dlatego jest to w zasadzie Note 7 z nową znacznie mniejszą baterią oraz kilkoma kosmetycznymi zmianami, którego oferowano ponownie głównie w azjatyckich krajach.

Okazuje się, że Samsung nie zapomniał o użytkownikach tego modelu i dostarczył im właśnie aktualizację do Androida 9.0 Pie, wzbogaconą o interfejs One UI. Przypomnę, że sprzęt pojawił się w sprzedaży z Androidem 7.1.1 Nougat, więc jest to druga duża aktualizacja systemowa w cyklu żywota tego modelu.

Aktualizacja jest dość obszerna, gdyż waży nieco ponad 1,5 GB. Do jej pobrania warto więc wykorzystać domowe WiFi, a także lepiej nie zapominać o podpięciu ładowarki na czas instalacji.

Galaxy Note FE

Źródło: Sammobile.com

You may also like...