Składany ZTE Axon M już w sprzedaży

Dziś do sklepów trafił ZTE Axon M. Jest to prawdopodobnie pierwszy składany smartfon na rynku. Produkt dostępny jest na razie w USA i można go kupić w sieci AT&T.

Od kilku lat Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swego składanego smartfona Galaxy X. Produkt pojawi się ponoć w sklepach w przyszłym roku. Wygląda jednak na to, że koreański koncern nie będzie pierwszym, który zaoferuje nam taki sprzęt.

Do sprzedaży wszedł właśnie zapowiedziany niedawno ZTE Axon M, który jest smartfonem składanym. Produkt posiada dwa 5,2″ wyświetlacze o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a w każdym z nich zagęszczenie pikseli wynosi 426 PPI.

ZTE Axon M

Wbrew temu co można sądzić, telefon wyposażony w metalową obudowę unbody nie posiada więc zginanego wyświetlacza, jakim ma dysponować Galaxy X. Ma bowiem dwa zupełnie oddzielne panele, pomiędzy którymi widać przerwę. Boczne ramki są natomiast bardzo wąskie, co po rozłożeniu sprawiać ma wrażenie, że mamy do czynienia z jednym ekranem.

Pod maską tego modelu kryje się nieco już przestarzały, choć nadal całkiem wydajny procesor Snapdragon 821, który wspiera 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Można ją powiększyć kartą microSD o maksymalnie 256 GB.

ZTE Axon M

Tylny aparat dysponuje sensorem 20 MP i autofokusem z detekcją fazy oraz przysłoną f/1.8. Znajdziemy w nim także stabilizację obrazu dla zdjęć oraz filmów, a także tryb pełnej automatyki. Przedni aparat ma pozwala rejestrować wideo w 4K przy 30 klatkach, zaś przy 720p wyciąga aż 240 klatek, co umożliwia wykonywanie filmów slow motion.

ZTE Axon M

ZTE Axon M posiada także podwójne głośniki z technologią Dolby Atmos oraz dedykowany chip audio AKM 4962 , który zapewnia doskonałe brzmienie oraz rejestrowanie dźwięków w wysokiej jakości. Jest też port USB-C, Bluetooth 4.2 i bateria o pojemności 3180 mAh, która współpracuje z systemem szybkiego ładowania. Jego systemem operacyjnym jest Android 7.1.2 Nougat, ale na razie nie ma informacji, czy pojawi się aktualizacja do Oreo.

Telefon może być używany w czterech trybach:

Dual Mode – jeden ekran służy do oglądania wideo, drugi natomiast może być używany jako przeglądarka internetowa.
Extended Mode – oba ekrany służą jako jeden duży wyświetlacz.
Mirror Mode – po złożeniu telefonu na obu ekranach można oglądać to samo, co przydaje się do oglądania filmów w większym gronie przyjaciół.
Traditional Mode – jeden ekran jest włączony, drugi wyłączony i wówczas mamy normalny telefon.

Jak wspomniałem, smartfon dostępny jest na razie tylko w USA i można go kupić wyłącznie w sieci AT&T. Wkrótce pojawi się jednak w Europie i wtedy też poznamy jego dokładną cenę.

ZTE Axon M

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...