iPhone 8 czterokrotnie szybszy od iPhone 5s

GeekBench postanowiło sprawdzić jak duża jest różnica w wydajności modelu iPhone 8 i najtańszego z oferowanych obecnie modeli, czyli iPhone 5s.

Apple wprowadzając na rynek nowy model smartfona, zawsze chwali się jego wydajnością w porównaniu do poprzednika. W ten sposób firma chce podkreślić ma jego atrakcyjność. Nie każdy jednak ma tyle pieniędzy, by kupić najnowszy model. Dlatego wiele osób chciałoby zobaczyć, jak wydajność iPhone 8 kształtuje się na tle poprzednich wersji.

Na te pytane odpowiedzi postanowił udzielić benchmark GeekBench, którzy przygotował szybkie porównanie najnowszego smartfona Apple z modelem iPhone 5s, czyli najstarszym i najtańszy modelem w ofercie amerykańskiego koncernu, który wspiera system iOS 11.

iPhone 5s jest sprzętem z 2013 roku, a więc jest znacznie gorszy pod względem technologicznym od nowego modelu. W teście pojedynczego rdzenia uzyskał jedynie 1268 punktów, zaś w teście wielu rdzeni były to 2133 punkty. Nowy model w tym samym teście uzyskał odpowiednio 4205 i 10 006 punktów.

Jak więc łatwo obliczyć ósemka jest o 373 procent szybsza od 5s. Zważywszy na to, że jest to wynik osiągnięty w ciągu ostatnich czterech lat, to można powiedzieć, że inżynierowie Apple doskonale się spisali.

iPhone 5s

Źródło: Softpedia.com

You may also like...