Popularne flagowce Samsunga nie dostaną systemu Android 14

Samsung rozczarował użytkowników Galaxy S20 oraz Galaxy Note 20, dając im nadzieję na system Android 14. Niestety wspomniane urządzenia nie otrzymają najnowszej aktualizacji.

Na początku tygodnia Samsung oficjalnie rozpoczął dystrybucję systemu Android 14 dla swoich urządzeń, Jak zwykle początkowo otrzymały ją urządzenia z serii Galaxy S23 i dostępna jest już w Polsce, ale już niedługo pojawi się także na inne modele. Firma opublikowała już listę niemal 30 smartfonów, które kwalifikują się do nowego systemu. Znajdują się na niej serie Galaxy S21, S22, S23, składane modele z serii Galaxy Z Fold oraz Galaxy Z Flip, a także urządzenia z serii Galaxy A oraz Galaxy M.

Android 14 nie dla wszystkich flagowców Samsunga

To właśnie ta lista stała się problemem, ponieważ producent początkowo umieścił na niej również modele z serii Galaxy S20, Note 20, Flip/5G oraz Fold 2. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu jakiś czas temu koreańska marka zmieniła politykę dostarczania aktualizacji własnych urządzeń. Gwarantuje ona cztery lata aktualizacji systemowych od momentu premiery. Wspomniane urządzenia pojawiły się w sprzedaży w 2020 roku, więc zasadniczo powinny dostać nowego Androida.

Samsung jednak zrobił pewien wyjątek, ponieważ polityka obejmuje jedynie urządzenia wyprodukowane po wprowadzeniu jej w życie. Tak więc, choć wspomniane modele znalazły się na liście urządzeń kompatybilnych z systemem Android 14, to go nie dostaną. Trafiły tam bowiem w wyniku błędu, za który koreańska marka przeprosiła w wydanym oświadczeniu, usuwając urządzenia ze wspomnianej listy.

Ich właściciele z pewnością nie są zadowoleni wprowadzeniem w błąd przez producenta. Najpierw koncern dał im bowiem nadzieję na nowy system, a potem brutalnie ją odebrał. Nie mogą więc liczyć na żadne nowości dostarczane przez interfejs OneUI 6.0, związane z aparatami fotograficznymi. A jest ich całkiem sporo.

Jedną z ciekawszych jest aplikacja Enhance-X, która wzbogacona o sztuczną inteligencję, znacznie zwiększa możliwości aparatów smartfona. Wśród dostępnych funkcji jest m.in. Sky Guide, która spodoba się fanom astronomii. AI przeanalizuje zdjęcie nocnego nieba, a następnie poinformuje jakie konstelacje, gwiazdy, galaktyki i mgławice są na nim widoczne. Funkcja Clean Lens gwarantuje z kolei, że zdjęcie będzie wyglądać dokładnie tak, jak zamierzono, usuwając rozmycie spowodowane odciskami palców na obiektywie aparatu. Natomiast Slow-mo umożliwi przekształcanie zwykłych filmów w slow-motion, poprzez dodanie dodatkowych klatek.

Przydatną opcją jest również funkcja Skanowanie dokumentów, która wykorzystując AI, automatycznie wykrywając kiedy robimy zdjęcie dokumentu. Automatycznie wyświetli wówczas narzędzia, umożliwiające jego edycję. Ponadto potrafi automatycznie rozpoznać palce znajdujące się w kadrze i samodzielnie je usunąć.

To tylko część możliwości, które oferuje Android 14.

Android 14
Źródło: Samsung

You may also like...