Stwórz idealne figurki do ulubionej planszówki

Wprawdzie konsole i smartfony już dawno wyparły gry planszowe, ale spowodowały ich całkowitego zniknięcia z rynku i tysiące ludzi wciąż spotyka się w gronie przyjaciół, by wspólnie przenieść się do świata wyobraźni. Do takich właśnie konsumentów skierowany jest projekt firmy Hero Forge.

Hero Forge za pośrednictwem Kickstartera zebrała fundusze na realizację pomysłu, który przypadnie do gustu wszystkim fanom gier planszowych. Za zgromadzone fundusze powstanie łatwe w obsłudze, internetowe narzędzie umożliwiające każdemu chętnemu zaprojektowanie własnych miniaturowych figurek do gier planszowych. Projekty zostaną następnie wyprodukowane przy użyciu drukarek 3D, a zamawiający otrzyma gotowe egzemplarze zrobione dokładnie według jego pomysłu. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by w roli wrednego Orka obsadzić teściową lub pana od matematyki.

Firma chce zaoferować konsumentom figurki w trzech różnych rozmiarach. Najmniejsze będą mieć wysokość 28-30 mm, potem 75 mm, a najwyższe mają mieć około 156 mm. Te najmniejsze, będą równocześnie najtańsze i kosztować mają 30 dolarów za sztukę. To drogo, lecz w zamian otrzymamy figurkę o maksymalnym możliwym poziomie szczegółów, którą trzeba będzie później samodzielnie pomalować. Skompletowanie całego zestawu, będzie jednak dość kosztowne.

Realizacja zamówień rozpocznie się już od października bieżącego roku, a więcej informacji na temat projektu, uzyskacie na jego oficjalnej stronie.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...