Hakerski atak na 16 milionów kont pocztowych

Czy Wy też macie wrażenie, że w ostatnich miesiącach nasiliły się ataki hakerskie i kradzieże danych użytkowników? Najpierw wyciek danych z serwerów firmy Adobe, później kradzież danych 70 milionów użytkowników sieci Target, a teraz atak na niemieckie konta pocztowe przeprowadzony na równie dużą skalę.

Niemieckie Federal Office for Online Security (BSI) donosi o bardzo poważnym ataku przeprowadzonym na konta pocztowe mieszkańców tego kraju, w wyniku którego skradziono adresy użytkowników oraz hasła dostępu do aż 16 milionów skrzynek. Dla dobra śledztwa nie podano jednak szczegółów tego zdarzenia, więc nie wiemy kto jest odpowiedzialny za ten atak, ani też czy hakerom udało się uzyskać pełny dostęp do znajdujących się na nich danych. Mówi się natomiast, że do włamania wykorzystano botnet, a przejęte dane mogą teraz posłużyć przestepcom do kradzieży tożsamości.

Niemiecki rząd uruchomił specjalną witrynę internetową, gdzie obywatele mogą sprawdzić czy jego skrzynka pocztowa nie znajduje się przypadkiem w gronie 16 milionów, których zabezpieczenia zostały złamane.

Źródło: Thelocal.de

You may also like...