Zatańcz by zadzwonić; szalony pomysł Samsunga na obsługę telefonu

Samsung zaprezentował nietypowy pomysł na obsługę telefonu. Firma stworzyła sportowe obuwie Shortcut Sneaker, dzięki któremu nawiązywanie połączeń i sterowanie muzyką, odbywa się za pomocą tańca.

Shortcut Sneaker to nietypowy pomysł Samsunga i firmy Elitac Wearables, na obsługę nowoczesnych telefonów. To obuwie dysponujące wbudowanymi czujnikami, zasilanymi prawdopodobnie wbudowanym akumulatorem. Sensory bezprzewodowo łączą się ze smartfonem i za pomocą ruchu umożliwiają kontrolowanie sprzętu oraz uruchamianie aplikacji.

Producenci smartfonów stale pracują nad ułatwieniem ich obsługi. W wielu modelach do interakcji z urządzeniem nie trzeba więc dotykać wyświetlacza, gdyż obsługiwane są gesty. Przesuwając dłonią nad ekranem, można w ten sposób otwierać wybrane aplikacje, włączać odtwarzanie muzyki itp. Samsung wpadł jednak na bardziej szalony pomysł, umożliwiając interakcję z telefonem za pomocą tańca.

Jak informuje serwis TechRadar, koreańska marka przygotowała limitowaną edycję sportowych butów, które umożliwiają sterowanie telefonem za pomocą stóp. Obuwie ma wbudowane w podeszwę czujniki ruchu, które śledzą pozycję stóp, rozpoznając pięć ruchów, służących jako skróty do wywoływania określonych działań. Można do nich przypisać np. nawiązanie połączenia z wybranym numerem, uruchomienie odtwarzacza muzyki itp.

Shortcut Sneaker
Źródło: Samsung

Muszę jednak zmartwić wszystkich, którzy chcieliby stać się posiadaczami Shortcut Sneaker. Butów nie da się bowiem kupić w sklepach, gdyż powstało jedynie sześć par i nie trafią do seryjnej produkcji. Można je natomiast wygrać w konkursie, zorganizowanym dla członków Samsung Members. Wystarczy zapisać się do 9 lipca, zaś listę zwycięzców poznamy 15 lipca.

Sam pomysł na obsługę telefonu za pomocą butów jest z pewnością ciekawy, choć mało praktyczny. Prawdopodobnie dlatego producent nie będzie oferował ich w sklepach i traktuje wyłącznie jako ciekawostkę. Mogłoby to bowiem powodować niepożądane działania. Lepiej więc obsługiwać smartfon w klasyczny sposób, gdyż jest to z pewnością dużo wygodniejsze.

You may also like...