Czytniki odcisków w ekranie dostaną też tańsze smartfony Samsunga

Samsung nie zamierza ograniczać czytników biometrycznych tylko do flagowych urządzeń. Znajdziemy je również w przyszłorocznych modelach ze średniej półki.

Już wkrótce koreański koncern wprowadzi do swych smartfonów kolejną rewolucję, którą będą czytniki odcisków palców zintegrowane z wyświetlaczem. Jednym z pierwszych modeli, który otrzyma nową technologię będzie nadchodzący Galaxy S10. Można więc odnieść wrażenie, że producent ograniczy ją tylko do sprzętu flagowego.

Tajwańskie źródła twierdzą jednak, że koncern nie będzie ograniczał tej technologii wyłącznie do najdroższych modeli. Jak wiemy, czytniki Samsungowi będzie dostarczał Qualcomm, który dla flagowego Galaxy S10, zaoferuje trzecią i najnowszą ich generację. Według najnowszego raportu, Qualcomm dostarczy te podzespoły także do modeli ze średniej półki.

Jest to część nowej strategii, którą koreański gigant realizuje w ostatnim czasie. Firma chce w przyszłości skupić się na rozwijaniu sprzętu właśnie ze średniej półki i wyposażaniu go w funkcje zarezerwowane dotąd dla flagowców. Są to bowiem produkty, które ze względu na bardziej przystępną cenę sprzedają się znacznie lepiej, przynosząc firmie wyższe dochody. Najlepszym przykładem nowej strategii jest pokazany niedawno Galaxy A9. To pierwszy model tego producenta, w którym znajdziemy poczwórny aparat.

Wkrótce poznamy zapewne kolejne informacje dotyczące zmian, jakich w nadchodzącym roku możemy oczekiwać w sprzęcie koreańskiej marki. Zapewne więcej na ten temat dowiemy się podczas MWC 2019.

czytników biometrycznych

Źródło: Digitimes.com

You may also like...