LG chce ukryć przednią kamerę. Schowa ją pod wyświetlaczem

W internecie opublikowano najnowszy patent koncernu LG, który dotyczy przedniej kamery. Opisuje sposób jej schowania bezpośrednio pod wyświetlaczem telefonu.

Kilka tygodni temu pisałem o pomyśle Samsunga na ukrycie przedniej kamery. Patent koreańskiego koncernu sugeruje jej ukrycie pod wyświetlaczem, tak jak czytnik odcisków palców. Producent mógłby wówczas zrezygnować z ramek otaczających ekran, a wyświetlacz rozciągałby się na całą powierzchnię przedniego panelu.

Podobny pomysł chce wykorzystać również LG. W sieci pojawił się bowiem należący do koncernu patent, opisujący sposób ukrycia przedniej kamery. Patent pokazuje dwa różne projekty. Pierwszy z nich posiada wyświetlacz z zakrzywionymi krawędziami, natomiast drugi ma całkowicie płaski panel. W obu przypadkach w ekranie znajduje się niewielki otwór, w którym umieszczony jest moduł pojedynczej lub podwójnej kamery, a także standardowe sensory.

Jak zwykle w przypadku takich patentów musimy pamiętać, że pomysł nie zawsze przeistacza się w gotowy produkt. Z drugiej jednak strony, inne firmy również rozważają zastosowanie w swym sprzęcie bardzo podobnej koncepcji. Przykładem jest prezentowany niedawno prototyp ASUSa ZenFone 6, który również posiada podobną dziurę w ekranie. Pomysł jest niewątpliwie interesujący, pytanie tylko czy wykonanie w ekranie dziury nie skomplikuje procesu jego produkcji. Nie wiadomo też czy nie osłabi konstrukcji panelu. Na razie nie mamy jednak odpowiedzi na te pytania.

kamery

kamery

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...