Drony to nie tylko zabawki. HERCULES 20 udowadnia, że mogą przenosić ciężkie ładunki

Firma DRONE VOLT zaprezentowała najnowszy model drona transportowego. HERCULES 20 ma udźwig do 25 kg i może utrzymać się w powietrzu do 45 minut.

Nie da się ukryć, że większość dostępnych dronów wykorzystywana jest do zabawy w postaci akrobacji powietrznych lub filmowania sportowych wyczynów. Te maszyny mają jednak znacznie więcej zastosowań, a jednym z nich może być dostarczanie ładunków. Do takich zadań powstał HERCULES 20, najnowszy bezzałogowiec opracowany przez inżynierów DRONE VOLT.

To profesjonalna maszyna przeznaczona do transportowania ładunków na większą odległość. Sprzęt może unieść aż 25 kg, a jego maksymalny zasięg wynosi 5 km, przy czym w powietrzu może utrzymywać się do 45 minut. Natomiast ponowne naładowanie baterii zajmuje około godziny. Jego ramę zbudowano ponadto z włókna węglowego oraz anodowanego aluminium, więc jest bardzo solidna i wytrzymała na wstrząsy.

HERCULES 20 może być niezwykle użyteczny w różnego rodzaju zadaniach wymagających dostarczenia ładunku do trudno dostępnych miejsc. Przyda się więc w czasie klęsk żywiołowych, umożliwiając dostarczenie potrzebującym leków, żywności i wody.

Dokładne szczegóły techniczne nowej maszyny, znajdziecie na stronie jej producenta.

HERCULES 20

Źródło: Dronevolt.com

You may also like...