Beta iOS 9.3.2 naprawia biały ekran śmierci

Użytkownicy sprzętu Apple mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Najnowsza beta systemu iOS 9.3.2 naprawia dawny bug zwany białym ekranem śmierci, trapiący posiadaczy iPadów oraz iPhonów korzystających z usługi Game Center.

Apple zazwyczaj dość szybko rozwiązuje problemy ze swym sprzętem, jednak w przypadku niektórych błędów potrafi się mocno ociągać. Tak właśnie jest w przypadku tzw. białego ekranu śmierci, który trapi użytkowników smartfonów i tabletów jeszcze od iOS 8.Błąd związany jest z usługą Game Center, przeznaczoną dla osób, które lubią grać z ludźmi z całego świata. Gdy użytkownik wychodzi z usługi lub zawiesi mu się gra, wówczas czasem ekran robi się całkowicie biały i sprzęt wymaga wówczas restartu. Na szczęście problem pojawia się tylko podczas korzystania z usługi Game Center, więc dotyka niewielką liczbę użytkowników, ale potrafi być uciążliwy.

Na szczęście Apple wreszcie się nim zajęło i jak twierdzą specjaliści, rozwiązuje go pierwsza beta nowej wersji systemu iOS 9.3.2, która kilka dni temu została udostępniona deweloperom. Daje to nadzieję, że finalna wersja aktualizacji rozwiąże ten problem raz na zawsze.

Źródło: Macrumors.comYou may also like...