Bezdotykowe spłukiwanie toalety dla każdego

Bezdotykowe systemy odkręcania kranów, czy spuszczania wody w toalecie, są stosowane zwykle tam, gdzie z urządzeń sanitarnych korzysta jednocześnie wiele osób. Jeśli chcesz założyć sobie coś takiego we własnym domu, to za niewielką kwotę możesz kupić system, który to umożliwi.

Bezdotykowe spłukiwanie toalety ma tę zaletę, że unikamy roznoszenia bakterii i zarazków, których sedes jest zwykle dość sporym siedliskiem. Dlatego warto sobie taki założyć, jednak wcale nie oznacza to, że musimy wymieniać cały sedes na bardziej nowoczesną wersję.Firma Kohler, znany producent wyposażenia łazienkowego, przygotowała specjalny zestaw, dzięki któremu każdą toaletę zmodyfikujemy tak, by spłukiwała wodę za pomocą fotokomórki. Komplet kosztuje 100 dolarów i można go zainstalować bardzo niewielkim wysiłkiem, a potem spłukiwać wodę, zwykłym machnięciem dłonią nad sensorem zlokalizowanym w zbiorniku. System opiera się na niewielkiej pompie zasilanej zestawem akumulatorów oraz kilku dodatkowych elementach. Nie trzeba nawet niczego przerabiać, gdyż sensor instalujemy w miejscu, w którym znajduje się tradycyjny przycisk do spustu wody.

Problemem może być tylko kwestia zasilania, bo baterie po pewnym czasie się wyczerpią, więc trzeba je cyklicznie zmieniać.

Źródło: Kohler.com

You may also like...