LG projektuje smartfon z wysuwanym wyświetlaczem

Koncern LG pokazał tajemniczą grafikę, na której widać smartfon z wysuwanym wyświetlaczem. Mogliśmy go zobaczyć podczas prezentacji Explorer Project, na której pokazano model LG Wing.

LG to jeden z niewielu dużych producentów smartfonów, który nie boi się eksperymentować. Firma bada obecnie różne pomysły związane z wyświetlaczami montowanymi w urządzeniach przenośnych. Ma już w swej ofercie m.in., modele z dwoma ekranami, jak LG V50 Dual Screen, a do sprzedaży wchodzi właśnie LG Wing.

Wygląda jednak na to, że koreańska marka pracuje nad jeszcze śmielszymi koncepcjami dotyczącymi ekranów. Podczas imprezy Explorer Project, podczas której odbyła się oficjalna prezentacja LG Wing, koncern pokazał interesującą grafikę. Widzimy na niej smartfon z wysuwanym wyświetlaczem.

Niestety producent nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących tego projektu, więc możemy się jedynie spekulować czym będzie nowy sprzęt. Na oficjalną prezentację przyjdzie nam jednak sporo poczekać. Przedstawiciel firmy zasugerował bowiem, abyśmy nie wstrzymywali oddechu w oczekiwaniu na nowy smartfon. Może to oznaczać, że pojawi się na rynku nie wcześniej jak w przyszłym roku.

LG zdobywa także coraz większe doświadczenie na polu technologii zwijanych wyświetlaczy. Koncern pokazał niedawno pierwszy telewizor wyposażony w panel OLED chowany w podstawie odbiornika. Nie można więc wykluczyć, że tego typu rozwiązanie w przyszłości producent zastosuje również w sprzęcie mobilnym.

smartfon z wysuwanym wyświetlaczem

Źródło

You may also like...