Technologia Huawei zrewolucjonizuje ładowanie smartfonów

Huawei opatentowało technologię, która może zrewolucjonizować ładowanie smartfonów. Dzięki niej można uzupełnić baterię naszych urządzeń bez konieczności zbliżania się do ładowarek.

Technologia ładowania smartfonów niewiele się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat. Nie licząc coraz mocniejszych ładowarek, to jedyną rewolucją jest ładowanie bezprzewodowe, umożliwiające przesył energii bez pomocy kabli. Odbywa się to jednak na tak krótką odległość, że aby działało, trzeba położyć sprzęt na macie indukcyjnej.

Huawei pracuje jednak nad rozwinięciem tej koncepcji Chiński gigant opatentował właśnie laserową technologię, dzięki której można w pełni naładować nasz smartfon z dużej odległości. Rozwiązanie nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale ma przed sobą ogromną przyszłość. Znacznie ułatwi bowiem proces ładowania smartfonów, podczas którego nie potrzebne będą żadne przewody, ani nawet maty indukcyjne. System opiera się bowiem na laserach.

Huawei wyjaśnia, że zaprojektowanie technologii było ogromnym wyzwaniem. Lasery są bowiem szkodliwe dla oczu, więc inżynierowie musieli zadbać o to, aby technologia była bezpieczna dla ludzi. Opracowano więc system, który po wykryciu okna na drodze promienia lasera, natychmiast wyłącza ładowanie. Jest więc w pełni bezpieczny nie tylko dla ludzi, ale też zwierząt znajdujących się w obszarze działania systemu.

Huawei

Największym atutem tej technologii jest jednak wielozadaniowość, gdyż może w tym samym czasie ładować kilka różnych urządzeń. Jeden moduł ładujący może objąć swym zasięgiem całe pomieszczenie, automatycznie ładując kompatybilne urządzenia. Technologia potrafi więc zdalnie ładować nie tylko smartfony, ale też laptopy, tablety, a nawet drony.

Jak to zwykle bywa w przypadku rewolucyjnych rozwiązań, nie mamy pojęcia kiedy technologia wejdzie do użytku. Miejmy nadzieję, że Huawei nie każe nam zbyt długo czekać.

Źródło

You may also like...