Google ułatwia ocenę i recenzowanie aplikacji

Google Play Store dostało nową funkcję, która ułatwi użytkownikom recenzowanie oraz ocenianie aplikacji. Doszła nowa pozycja w menu, która to umożliwia.

Koncern Google ułatwia korzystanie z cyfrowego sklepu Play Store, wprowadzając kilka zmian, które zdecydowanie przydadzą się użytkownikom. Wspomniane zmiany bardzo ułatwią ocenianie oraz recenzowanie aplikacji znajdujących się w firmowym sklepie.

W sekcji “Moje gry i aplikacje” firmowej aplikacji sklepu, dodano bowiem zupełnie nową zakładkę o nazwie “Recenzje”. Jej otwarcie spowoduje pojawienie się dwóch kolejnych zakładek, w których możemy w łatwy sposób zrecenzować posiadane aktualnie aplikacje. Nowa metoda jest bardzo wygodna, gdyż od razu możemy napisać opinię na temat używanego programu, nie musząc przebijać się przez menu sklepu. W kolejnej zakładce znajdziemy także wpisy, które już opublikowaliśmy, co pozwoli nam zorientować się którym produktom wystawiliśmy już ocenę.

Nowa funkcja ujawniona przez serwis Android Police, na razie nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników. Aktualnie mogą z niej korzystać tylko posiadacze smartfonów z rodziny Pixel, działających na systemie Android 10. Google zwykle nowości wprowadza najpierw do własnych produktów, więc nie powinno to być dużym zaskoczeniem. Nie wiemy kiedy trafi na resztę urządzeń, ale prawdopodobnie nastąpi to w przeciągu kilku nadchodzących tygodni.

Jak dokładnie wyglądają wprowadzone przez koncern zmiany, zobaczycie na poniższym screenshocie.

Play Store

Źródło

You may also like...